Blog

Previous Next

Uwaga na tanie hostingi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

Jak wybrać dobry hosting?

Czy kierować się tylko ceną?

Doradzimy w kilku punktach na co warto zwrócić uwagę, żeby nie mieć później problemów.  Zanim zakupisz hosting prześledź dokładnie te punkty i odpowiedz sobie na pytania.

  1.  Szukasz taniego hostingu? Zauważyłeś, że firma X posiada hosting za 19,90zł za rok i jest to MEGA PROMOCJA! Dobra, dobra 19,90zł za rok UWAGA tylko za pierwszy rok! Następne lata to może być np. kwota rzędu od 200 do 400zł! Nie dajmy się nabijać w butelkę, zapoznajmy się dokładnie z ofertą, planem na kolejne lata. Kto pyta nie błądzi.

  2.  Wybierajmy rzetelne firmy, takie które posiadają dużo pozytywnych opinii. Nie dajmy się łapać na reklamowy lep. Duże firmy, które prześcigają się w ilości zarejestrowanych domen i hostingów często tracą klientów z powodu kiepskiej obsługi, przeciążeń serwerów itd.

  3.  Sprawdź, gdzie firma trzyma swoje dane – to bardzo ważne zagadnienie. Większość firm hostingowych jawnie informuje na swojej stronie, gdzie trzyma swoje dane. Część firm korzysta z zewnętrznych centrów danych, tak jak w przypadku home.pl jest to firma T-Mobile. Inne firmy posiadają własne centra danych np: OVH

  4.  Zapytaj się, czy firma posiadające serwery robi backupy. Czy w razie awarii na stronie www, usunięcia czegoś na hostingu jest możliwość przywrócenia utraconych plików.

  5.  Sprawdź z jaką częstotliwością odpowiadają na e-maile lub zadzwoń i sprawdź czy są w stanie udzielić Ci pewnych wskazówek. Ważne jest to, żeby dało się odczuć zainteresowanie naszą sprawą.

  6.  Wybierz taki pakiet jaki jest dla Ciebie korzystny. Jeśli jest możliwość to wytestuj hosting. Masz na to 14 dni. Warto zapoznać się z autoinstalatorami CMS oraz skrzynką WebMail.

  7.  Standardy ISO – na pewno standardy ISO są cenną informacją na temat tego, jak firma się przykłada do kwestii bezpieczeństwa i standardów. W przypadku standardów ISO firma ma odpowiednio reguły bezpieczeństwa zarówno co do kwestii bezpieczeństwa jak i w przypadku awarii. Dobrze jeśli firma posiada ISO 9001, czyli zarządzania jakością

  8.  Sprawdź kto stoi za firmą? – Ostatnie wyderzenia związane z grupą Adweb wyraźnie pokazały, że nawet firma z długą historią w biznesie, może okazać się niestabilna. Dlatego zamiast opierać swoją decyzję na krzykliwych reklamach z niskimi cenami, sprawdź kto stoi za daną firmą. Czy jest to jednoosobowa działalność czy spółka z odpowiednim kapitałem i historią. Po prostu sprawdź KRS danej firmy i zobacz jaki ma wkład i jaką formę prawną. Świetnie się w tym sprawdza narzędzie Przeswietl.pl.

Wymienione powyżej punkty mogą na pewno pomóc Ci w ustaleniu dobrego hostingu. Pamiętaj bardzo niska cena za serwer = bardzo wysoka opłata za następny rok!

Nie sugeruj rankingiem na stronach internetowych. Często są sfingowane i sponsorowane przez firmy, które zlecają wykonanie takiego rankingu.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą na hosting internetowy.