Blog

Previous Next

Pozycjonowanie organiczne

Ocena użytkowników: 0 / 5

Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank
 

5 sposóbów na wyższą pozycję Twojej strony.

Zastanawiasz się jak wypozycjonować swoja stronę, dlaczego ciągle zajmuje niskie miejsce mimo, że jej staż w sieci jest dość długi?

Na pozycje Twojej strony wpływa wiele czynników. Przytoczymy te pięć najważniejszych.  Zacznijmy od tego, że pozycjonowanie organiczne jest długofalową strategią.

Czym jest pozycjonowanie organiczne, czasami zwane także naturalnym (od ang. zwrotu natural results)? Są to działania, za pomocą których dana strona WWW ma osiągnąć jak najwyższą pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania. Jak to działa?
Wyszukiwarka (np. Google) ma w założeniu pokazywać najbardziej wartościowe witryny na pierwszych stronach wyników wyszukiwania – profesjonalnie przeprowadzone pozycjonowanie organiczne może im w tym pomóc. Aby nasza strona pojawiała się coraz wyżej musi spełniać pewne wytyczne google. Wyszukiwarka działa według algorytmu, a Nasza strona jest sprawdzana przez roboty google, które sprawdzają całą zawartość strony. Roboty te: - wyszukują błędy na stronie - indeksują strony - oceniają zgodność strony z algorytmem Każdą naszą stronę możemy przeanlizować pod kątem SEO wyszukiwarki. Są do tego potrzebne specjalne narzędzia, które określą procentowo na ile procent nasza strona spełnia wymagania google.

Pozycjonowanie Organiczne 1 PikselNa przykładzie przedstawione są linki sponsorowane oraz pozycjonowanie organiczne.

Po pierwsze – treści bogate w wartościowe teksty, artykuły
W tej kwestii musimy zadabać sami oto, aby nasz artykuł był na tyle ciekawy, że ktoś inny zechcę go przeczytać. Pamiętajmy o tym, żeby teksty nie były zbyt krótkie. Optymalnie używajmy od 1000 słów, dzięki czemu robot google szybciej zainteresuje się naszą stroną, co za tym idzie nasza pozycja pójdzie w górę.

Po drugie – wiarygodne źródła
Niewątpliwy wpływ na skuteczność pozycjonowania organicznego ma ilość niezależnych źródeł internetowych, które odnoszą do pozycjonowanej strony. Należy jednak pamiętać, że jednocześnie jest też oceniana „jakość” tychże źródeł. Nie wstawiajmy linków ze źródeł, stron które zajmują niską pozycje w wyszukiwaniu i posiadają niski stopień wiarygodności. Starajmy się stosować wymianę linków z równymi sobie lub ze stronami, portalami które posiadają wyższy Page Rank.

Po trzecie – czas służy stronom w sieci
Warto pamiętać też o tym, że w pozycjonowaniu organicznym czas gra dużą rolę. Wyszukiwarki, a w tym i Google, wyraźnie premiują strony, które istnieją dłużej. Jest to informacja o tyle ważna, że nawet przy olbrzymich nakładach na pozycjonowanie, trzeba dać sobie nieco czasu na zdobycie „uznania” w oczach wyszukiwarek. Czas ten jest zależny od wielu czynników – może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Po czwarte – odpowiednio przygotuj kod Twojej witryny
Jeśli, uważasz że wykonanie strony załatawia sprawe to jesteś w błędzie. Twoja strona może nigdy się nie pojawić w wyszukiwarce z dwóch ważnych powodów. Brak optymalizacji strony oraz zgłoszenia strony do google. Dobra optymalizacja strony może zdziałać bardzo wiele, przyspieszy działanie robotów. Efekty mogą być z dnia na dzień. Aby zgłosić naszą stronę do google musimy skorzystać z darmowej aplikacji jaką jest Search Console. Dzięki niej możemy zgłosić i dokładnie zoptymalizować stronę.

Po piąte – powierz pozycjonowanie organiczne specjalistom
Powierzenie pozycjonowania organicznego profesjonalistom zapewnia skuteczność budowaną na bazie wyników audytów, doświadczeń i znajomości branży. Wykorzystanie sił i środków profesjonalistów sprawia, że buduje się wyraźne oszczędności względem realizowania pozycjonowania własnymi siłami. Nie można też zapomnieć o fakcie, że korzystanie z profesjonalnych usług tego typu pozwala uchronić się przed częstymi błędami, których niedoświadczony pozycjoner może być w ogóle nieświadomy, a których wyszukiwarki nie potrafią wybaczyć przez wiele miesięcy. Inwestycja może dać bardzo dobre rezultaty, natomiast podejmowanie własnych prób może zakończyć się fiaskiem i spadkiem strony.

Wyszukaj

Ostatnie posty